Kosciuszko Foundation in Washington DC - Past Events

Meeting with the author, Katarzyna Klimasińska

Saturday, April 5, 2014, at 6:00pm

The U.S. as you have never seen before- through the eyes of a young Polish journalist Kasia Klimasinska. Following her arrival in Houston, Texas as an energy reporter for Bloomberg News in 2009, Klimasinska started writing emails to family and friends about her experience as a Polish immigrant in the U.S. Three years later, she used those notes as an inspiration for a novel, also about a young Pole trying to find her American Dream, first in Texas and later in Washington.
She's willing to discuss the book and her experience during a meeting with a mixed Polish and American audience.

To find out more about the book and its author, look here: 


Od krabów w Zatoce Meksykańskiej po głuchą i cichą osadę Eskimosów w Point Hope za kołem podbiegunowym... Z zatłoczonego lotniska LaGuardia w Nowym Jorku do gorącej czeluści Doliny Śmierci na granicy Kalifornii i Nevady- dziennikarka Bloomberga Kasia Klimasińska zaprasza państwa na podróz po Ameryce w polskim towarzystwie. 

Pretekstem niech stanie się opublikowana właśnie przez Klimasińską powieść pt. "Panna Huragan," która oparta jest na przezyciach dziennikarki i opisuje pierwsze miesiące młodej Polki w Ameryce, przeszkody czyhające na kazdego imigranta, ale tez- wyzwania, które spotykają w Ameryce ciekawskiego reportera. Bohaterka opisuje wybuch platformy wiertniczej BP u wybrzezy Luizjany, przybliza bartwny świat mieszkańców Zatoki Meksykańskiej, opowiada o swoich pierwszych kontaktach z pracą Kongresu w Waszyngtonie i światem hazardu w Las Vegas.
Ksiązka jest lekka i zabawna, pełna niespodzianek i autoironii, zupełnie jak jej autorka, która chciałaby się z Państwem spotkać na chwilę lektury, dyskusji i wymiany doświadczeń o zyciu w USA. 

Dodatkowe informacje o powieści i autorce mozna znalezć tutaj: 
http://ksiazki.onet.pl/wiadomosci/panna-huragan-dzienniki-amerykanskie-katarzyny-klimasinskiej/63839
 
http://portalmedialny.pl/art/41282/katarzyna-klimasinska-panna-huragan.html
 
http://www.facebook.com/Panna-Huragan

<< Return to Past Events