Past events

A recital by Adrianna Biedrzynska

Friday, June 23, 2017, at 7:00pm

View Event Photos

Join us for a song recital by a legendary Polish actress and singer: Adrianna Biedrzynska - Friday, June 23, at 7:00 p.m. at the Kosciuszko Foundation in NY. Please note, that the event will be conducted in Polish.


Fundacja Kościuszkowska i Polski Instytut Teatralny serdecznie zapraszają na recital autorski w wykonaniu legendarnej polskiej aktorki i piosenkarki - Adrianny Biedrzyńskiej:


Piątek, 23 czerwca 2017 r., godz. 7:00 p.m.

The Kosciuszko Foundation: 15 E 65th Street, New York, NY 10065

Po koncercie - mały poczęstunek.

Bilety/Tickets: $25 - Individual / $15 - KF Members, Seniors, Students

PURCHASE TICKETS HERE


W recitalu pt. "Ada to nie wypada", Adrianna Biedrzyńska zaprezentuje repertuar liryczny o sporym ładunku emocjonalnym, przesyconym nutą nostalgii, humoru i rozumnej zadumy, tak bardzo lubiany zarówno przez artystów, jak i publiczność.

Z prostych melodyjnych piosenek artystka wydobywa wielkie emocje, które natychmiast staną się także udziałem publiczności.

Wieczór z Adrianną Biedrzyńską to spotkanie z piosenką autorską w znakomitej interpretacji aktorskiej. To ogromny dorobek artystyczny zgromadzony przez ostatnie 30 lat. To sentymentalna podróż przez lata wokalnych występów scenicznych.  Bedzie to wieczór wspomnień z utworami: Z Kabaretu Starszych Panów, Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Satanowskiego, Włodzimierza Korcza, Wojciecha Młynarskiego, Juliana Tuwima, Zenona Laskowika itd.

W czasie programu, między utworami, artystka opowiadać będzie anegdoty związane ze swoim życiem zawodowym oraz  z autorami .

 

Adrianna Biedrzyńska to jedna z najzdolniejszych polskich aktorek, nagrodzona m.in. Wiktorem, Złotą Kaczką i Nagrode im. Zbyszka Cybulskiego. Doceniana przez publiczność, ma na swoim koncie wiele wspaniałych ról, zarówno filmowych jak i teatralnych. 

Jako dziecko uczyła sie gry na skrzypcach, na nasze szczęście nie została jednak skrzypaczką. Swoją przygodę z piosenką rozpoczęła w wieku czterech lat u swojej babci w Zduńskiej Woli gdzie wisząc na trzepaku wykonała utwór "Czerwone maki na Monte Cassino" autorstwa Feliksa Konarskiego, za którą otrzymała huczne brawa od sąsiadów zza płotu. 

Jest aktorką wszechstronną, pełną pozytywnej energii, obdarzoną silnym charakterystycznym głosem, na który nie można pozostać obojętnym.

„Oglądając archiwalne wykonania usłyszanych w poniedziałkowy wieczór utworów, świetnie widać jaką drogę przeszła bohaterka recitalu. Widziałem na scenie dojrzałość i doświadczenie, czułem głębokość przekazu, a jednocześnie od aktorki biła młodzieńcza energia – to trzeba samemu odczuć, a żadne wideo tego nie odda. Utwory z nutką nostalgii, szczypta humoru widoczna szczególnie podczas krótkich opowieści pomiędzy kolejnymi śpiewami i doskonale dobrane i różne piosenki, które się wzajemnie uzupełniały. Wyszedłem z Teatru i pomyśłałem: "Było pięknie i magicznie!".  Ekspress Ilustrowany

Event Photo Gallery

1

 

<< Return to Past events