Past events

PTI Teatr Dla Dzieci - Pchła Szachrajka * Jan Brzechwa - dla dzieci i doroslych- Po polsku

Sunday, November 13, 2016

PTI * Teatr Dla Dzieci * Pchła Szachrajka * Jan Brzechwa * dla dzieci i doroslych * Po polsku*

13 Listopada 2016,niedziela          Godz.12:00pm i 2:00pm

Fundacja Kosciuszkowska 15 east 65 str NY 10065

Information: Iza Laskowska  646-409-4783, [email protected]

Bilety dla Członków KF.org: dorosli i dzieci $15.00           

Standardowe bilety: dorosli i dzieci  $30. Liczba miejsc ograniczona.

Eventbrite - PTI Teatr Dla Dzieci - Pchła Szachrajka Jan Brzechwa Wiek:6-100 Po polsku

O SPEKTAKLU

Kolorowe i pełne wdzięku przygody Pchły Szachrajki.

Pchła próbuje swoich "podłych "sztuczek w różnych sytuacjach. Dają się nabierać na nie wszyscy. Ale ,....do pewnego momentu.! Czy Pchla za swoje kombinacje zostanie ukarana? czy za swe "gałgaństwa" pójdzie do więzienia? Odpowiedz znajdziecie w naszym spektaklu.

Spektakl dla dzieci i dorosłych. Dzieci zaproście swoich rodziców do teatru! Dobrej zabawy życzy Polski Instytut Teatralny.

Producent: Polski Instytut Teatralny, NY

Partnerzy projektu: Polski Konsulat Generalny w NY, MSZ –Polska  Sponsorzy: Kościuszko Foundation, PSFCU

Sponsor medialny: Dobra Polska Szkoła, Kurier Plus, Polskie Radio910AM

ZESPÓL "PCHŁY SZACHRAJKI"

Adaptacja tekstu, reżyseria:  Izabela Laskowska * Muzyka: Waldemar Wisniewski * Scenografia: Sara Wechsler *Kostiumy: Basia Malinowska* Inspicjent spektaklu,swiatlo : Z.Laskowski * Zdjecia :J.Pacia *  

Występują: Max Kubiś, Anna Rak, Ewa Szewczyk*

O PTI

Polish Theater Institute został założony w Nowym Jorku w 1984 i przez 32 lata był prowadzony przez Ninę Polan, pod której kierunkiem zrealizował kilkadziesiąt spektakli teatralnych i muzycznych dla Polaków mieszkających w USA. Po śmierci Niny Polan w 2014 r., PTI musiał skonfrontować się z kryzysem finansowym i koniecznością przebudowy organizacji. Pierwsze dwa lata pod nową dyrekcją PTI zadedykował polskim dzieciom, we współpracy z placówkami zajmującymi sie edukacja dzieci.. Jesienią 2015 r. PTI zainicjował program "Edukacja poprzez teatr" zbudowany wokół poetyckich przedstawień oraz warsztatów teatralnych opracowanych specjalnie dla dzieci na etapie szkół podstawowych. Ta działalność ma na celu wprowadzić dzieci w magiczny świat teatru, propagować polską kulturę oraz wspomagać naukę języka polskiego w szczególnie atrakcyjny sposób. W pierwszym sezonie, 2015-2016,  spektakl "Jaś i magiczna fasola" obejrzało ponad 5,500 dzieci.  "Pchła Szachrajka" jest drugim przedstawieniem przygotowanym w ramach cyklu "Edukacja poprzez teatr". Premiera odbyla się 16 października w Kościuszko Foundation. Kilka przedstawień w Nowym Jorku będzie dostępne dla ogólnej publiczności, a w styczniu / w lutym/ (wiosną) 2017 r. "Pchła Szachrajka" ruszy w trasę do szkół polskich na Wschodnim wybrzeżu. PTI jest organizacja typu non-­profit, działającą dzięki dotacjom sponsorów oraz poparciu widzów.


<< Return to Past events